Skip links

Dlaczego warto prowadzić statystyki?

Statystyki w siatkówce są źródłem wiedzy o własnej drużynie oraz przeciwnikach. Podstawowe dane, to także informację dla ludzi mediów oraz kibiców. Każda osoba zaangażowana w życie drużyny może czerpać korzyść z prowadzenia bazy danych i statystyk w VolleyStation Pro.

Zasada związana ze statystykami jest prosta – im wyższa liga, tym bardziej wnikliwe dane statystyczne zapisują statystycy. Będąc trenerem na szczeblu drugoligowym wcale nie potrzebujemy zaawansowanych danych. Wystarczą proste informacje, które pomogą rozwijać nasz zespół.

Jeśli jesteś trenerem drugoligowego zespołu, to takie proste statystyki pomogą Ci lepiej poznać własną drużynę. Na podstawie liczb lub wykresów zweryfikujesz swoje przypuszczenia, co do silnych oraz słabych stron Twojej drużyny. Jeśli posiadasz statystyki przeciwników, możesz w identyczny sposób określić mocne i słabe strony przeciwników oraz przygotować najlepszy możliwy plan gry na kolejny mecz.

Wraz z programem VolleyStation Pro otrzymasz kilkanaście wbudowanych arkuszy, które bez zaawansowanych kodów pomogą Ci przygotować wiarygodne statystyki, proste do odczytania i gotowe do dalszego użycia w praktyce. Dzięki nim każdego zawodnika rozłożysz na elementy siatkarskiej i sprawdzisz efektywności. Będziesz mógł wygenerować mapę ciepła lub strzałki dla kierunków zagrywki bądź ataków.