Podwójne kodowanie (dual-coding)
Ilość raportów i analiz robionych w trakcie meczu była zawsze ograniczona przez ilość danych które jeden statystyk jest w stanie wprowadzić na żywo. Nawet najlepsi siatkarscy scouci na świecie mają problem aby wprowadzać dokładne koordynaty i kody rozszerzone w trakcie meczu, zwłaszcza przy długich i chaotycznych akcjach. Ze względu na te ograniczenia, kompletna analiza może być tylko robiona po meczu, po poprawieniu błędów oraz po uzupełnieniu kierunków i kodów rozszerzonych.
Wraz z najnowszą wersją VolleyStation Pro, chcemy przedstawić rozwiązanie tego problemu. Używając podwójnego kodowania jesteśmy w stanie podzielić pracę statystyka w trakcie meczu na więcej niż jedną osobę. Praca paru osób jest błyskawicznie łączona dając Ci dostęp do szczegółowej analizy w trakcie meczu. Teraz, możesz tworzyć mapy ciepła w trakcie meczu i nanosić na nie precyzyjne punkty! Poniżej, znajdziesz krótki film tłumaczący podstawy dual- codingu.
Konfigurowanie podwójnego kodowanie
Funkcjonalność podwójnego kodowania jest prosta do użycia. Jedyne co potrzebujesz to adres IP komputera głównego statystyka, który wygląda następująco http://192.168.3.2:28354
. Ten sam adres jest używany do podłączenia tabletu w trakcie meczu. Możesz łatwo uzyskać adres IP komputera poprzez kliknięcie opcji Podłącz tablet w oknie meczowym. Adres IP należy wpisać na komputerze który chcemy podłączyć w ustawieniach VolleyStation Pro.
Po kliknięciu przycisku Połącz aplikacja się zrestartuje i widoczna będzie baza danych podłączonego komputera.
Użycie podwójnego kodowania
Jest wiele różnych rzeczy które możesz wyciągnąć z VolleyStation używając podwójnego kodowania. Podajemy parę pomysłów które pomogą Wam w codziennej pracy:
Kodowanie meczu live przez dwie osoby
To najbardziej podstawowy i efektowny sposób użycia podwójnego kodowania. Zamiast jednego scouta kodującego cały mecz, możemy rozdzielić kodowanie na dwie osoby. Jedna wpisuje mecz jak do tej pory, a druga dodaje precyzyjne kierunki i poprawia błędy w scoucie. Dzięki temu osoby ze sztabu siedzące za boiskiem lub kontuzjowani zawodnicy mogą pomóc drużynie w trakcie meczu!
Taki system pracy działa najlepiej razem ze streamingiem wideo, który pozwala pomocnikowi oglądać zaległe akcje w trakcie dodawania kierunków.
Posiadanie dodatkowego analityka
Mimo, że nazywamy tę funkcjonalność podwójnym kodowaniem, to nie jest ona ograniczona tylko do kodowania. Możesz użyć tego połączenia żeby tworzyć raporty i analizy na meczach aktualnie poprawianych przez głównego scouta.
Oprócz tego, jest to opcja która pozwala na odejście od funkcji Ławki i użycie desktopowej wersji VS Pro jako narzędzia do analizy danych w trakcie meczu.
Poprawianie scoutów
Poprawianie meczów może być długim i żmudnym zadaniem, które może trwać o wiele krócej z podwójnym kodowaniem. Możesz pracować na jednym meczu w dwie osoby (lub więcej) w momencie kiedy trzecia tworzy raport na tym meczu. Po naniesieniu poprawek osoby podłączone do komputera głównego statystyka mogą wyeksportować plik meczowy aby wgrać go do swojej bazy danych. To nie jest rozwiązanie zastępujące chmurę, ale powinno uprościć i przyspieszyć pracę w sztabie szkoleniowym.
Spróbuj!
Podwójne kodowanie jest dodatkową usługą którą możecie dodać do swojej subskrypcji VolleyStation. Polskie kluby mają darmowy dostęp do dual codingu. Skontaktuj się z piotr.olenderek@volleystation.com aby dowiedzieć się więcej.